Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortailGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Somali Askerleri Direnişe Teslim Oluyor

YazarMesaj
USAME
Admin
USAME

Somali Askerleri Direnişe Teslim  Oluyor Empty
MesajKonu: Somali Askerleri Direnişe Teslim Oluyor   Somali Askerleri Direnişe Teslim  Oluyor I_icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 2:42 pm

Somali Askerleri Direnişe Teslim  Oluyor 17856

Etiyopya işgal ordusu ile birlikte Somali halkına karşı mücadele veren Somali askerinden bazıları, Somali direnişine katılmaya başladı

Somali İslam Mahkemeleri Birliği, Somali ve Etiyopya ordusundan kaçarak kendilerine teslim olan 8 Somali ve 1 Etiyopya askerini, basın mensuplarına takdim etti. Birliklerinden kaçan askerlerin, işgal güçleri ile birlikte Somali halkına karşı saldırmaya karşı çıktığı belirtildi.

Komutanlık eğitimini Etiyopya'da tamamlayan Somalili asker, teslim olduktan sonra yaptığı açıklamasında "Alimlerimizi ve İslami şahsiyetlerimizi öldürmemezi emreden Etiyopya işgal ordusu ile aynı safta savaşmaktan utanç duydum. Bu güçler ile beraber çalışmayı sona erdirmeyi tercih ettim" dedi.

Diğer yandan İslam Mahkemeleri Birliği resmi sözcüsü Abdurrahim İsa, bazı Somalilerin düşmanla beraber çalışmaya son vermelerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Teslim olanların Somali İslam Mahkemeleri yada diğer gruplardan herhangi birisine bağlı kalmalarında baskı oluşturmayacaklarını, diledikleri yere güvenli bir şekilde ulaşmalarında Somali İslam Mahkemelerine bağlı savaşçıların yardımcı olacağını söyledi.

Buna ilave olarak İsa, Somali ordusunda işgalci Etiyopya ordusu ile Somali halkına karşı savaşanlara seslenerek, şuanki görevlerine son vermelerini, Somali direnişine katılmalarını istedi.

Somali Askerleri Direnişe Teslim  Oluyor Israhaber
https://cihadyolu.forumdizini.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-